Donarak Şehit Olan Askerlerden Biri Vezirköprülü

Donarak Şehit Olan Askerlerden Biri Vezirköprülü

Tunceli’nin Nazimiye ilçesi kırsalında, operasyonda soğuk hava ve tipi nedeniyle donma tehlikesi geçiren ve kaldırıldıkları hastanede şehit olan askerlerimizden birinin Vezirköprülü olduğu öğrenildi.

Tunceli’nin Nazimiye ilçesi kırsalında, operasyonda soğuk hava ve tipi nedeniyle donma tehlikesi geçirerek bölgeye gönderilen helikopterle Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 2 askerden biri şehit olmuş diğeri ise tedaviye alınmıştı. Valilikten yapılan açıklamaya göre tedaviye alınan diğer asker de kurtarılamayarak şehit oldu.

Yapılan açıklamada; “Tunceli İl Jandarma Komutanlığımızca Nazımiye Kırsalında terörist unsurlara yönelik gerçekleştirilen operasyonda; olumsuz hava koşullarından etkilenen birliklerimizin hava şartlarının kısmen düzelmesine müteakip bölgeden helikopterle ile tahliye edildiği, 2 Jandarma personelimiz hipotermi tanısı ile Tunceli Devlet Hastanesine sevk edildiği ve burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 1 Jandarma personelimizin şehit olduğu, diğer Jandarma personelimize ise müdahaleye devam edildiği bildirilmişti. Diğer Jandarma personelimize uzun süre müdahaleye devam edilmiş olup maalesef kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileriz.” Dendi.

Şehit Jandarma uzmanlardan birinin Vezirköprü Tahtaköprü nüfusuna bağlı Asım Türker olduğu öğrenildi.

Mersin’de ikamet ettiği öğrenilen Asım Türker’in 5 yıl önce inşaat işinde çalışmak için gurbete gittiği ve 1 yıl önce de uzman çavuş olarak göreve başladığı belirtildi. Bekar olduğu öğrenilen Asım Türker’in ailesinin de Mersin’de oturduğu belirtildi.

Kaynak : Vatandaş Gazetesi

Vezirköprü.net olarak tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.

Başımız sağolsun.