Rekor Oy İçin Kutlama Yapıldı

Rekor Oy İçin Kutlama Yapıldı

Vezirköprü’de rekor oy alarak Belediye Başkanı seçilen Cumhur İttifakı’nın AKP’li Belediye Başkanı İ.Sadık Edis için pazartesi akşamı Cumhuriyet Meydanı’nda kutlama yapıldı.

Kutlamalarda ilk önce konuşan AKP İlçe Başkanı Mehmet Kurt: –

Tüm teşkilatlarımız olsun, MHP İlçe teşkilatımız olsun hepsinin emeğine teşekkür ediyorum. Ülkemiz adına güzel bir zafer aldık. Başta ilçemiz ve ilimiz kazandı. Bunda sonra Büyükşehirde Mustafa Demir olsun Vezirköprü’de Sadık Edis olsun hizmetin en iyisini vermek için çalışacaklardır. Kazanan Suriye ve Filistin’de üzerine bomba yağan insanlar olmuştur. Biz gerekli mücadeleyi yapacağız. Belediyelerimiz çalışacak. Vezirköprü’de rekor oy oranı aldık. Samsun ilinde birinciyiz. Biz bunu değerlendirip gereğini yapacağız. Dedi.

Daha sonra mikrofona gelen MHP İlçe Başkanı Dursun Gülünay: – Sağduyunun başarısına ortak olan Cumhur İttifakının başarısında pay sahibi olanlar hoş geldiniz. Çalışan herkesin emeğine sağlık diyoruz. Cumhur İttifakı birlikteliğinin mezara kadar sürmesini temenni ediyoruz. Özlenen birlikteliği sağlayan genel başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Dedi.

Vezirköprü’de 3. Kez Belediye Başkanlığını kazanan İ.Sadık Edis:

– Ustalık dönemine 77,83 ile Samsun birincisi olarak giriyoruz. Hepinizden Allah razı olsun. Bu destanı hep birlikte yazdık. Sayın başkanımız keneviri Vezirköprü’ye söyledi. İnşallah bu ittifakı nasıl koruduysak keneviri de Vezirköprü’ye kavuşturacağız. Yerinde istihdam, yerinde üretim. Fabrikasını da buraya kuracağız. Cumhurbaşkanımıza sadakatimizi gösterdik. Teşekkür ediyoruz.

Köy köy mahalle mahalle dolaştık, sorunları dinledik. Bundan sonra Vezirköprü’de bazı şeyler değişecek. Birilerinin kişisel çıkarları için kimse bedel ödemeyecek. Yol konusunu kimse gündeme getirmeyecek, suyu kimse istediği gibi kesemeyecek. Herkes istediği gibi konuşmayacak. Ben telefon açacağım telefona çıkmayacaksın böyle dünya yok artık.

Hastaneyi bu sene teslim alacağız, Havza-Vezirköprü yolunu tamamlayacağız. Bu bizim hakkımız. Bundan sonra masaya yumruğumuzu vuracağız. Kimse AK Parti’ye bedel ödettiremez. İlçe Belediyesi’nin de Büyükşehir Belediyesi’nin de bundan sonra kim olduğunu görecekler. Vezirköprü’de bir ilki bana yaşattınız sağ olun var olun.

Galericiler sitesi de, hurdacılar sitesi de, Vezirköprü OSB’de ihtisas OSB’de Besi bölgesi de TOKİ’de, (Tikenli’ye de başlıyoruz). İlçe girişinde elinde hortumla araba yıkamak bize yakışmıyor. Girişteki küçük sanayi sitesi bize yakışmıyor. Hep birlikte yapacağız inşallah. Vezirköprü hizmet binası da bize yakışmıyor. Bunu da en kısa zamanda yakışır bir şekilde yapacağız.

Tarımı nasıl güçlendiririz konuşacağız. Sulama kanallarının bitmesi için çalışıyoruz. Kenevir gibi, soğuk hava deposu gibi seralar gibi tarımı güçlendireceğiz. Gereken desteği hükümetimizden isteyeceğiz. Personel eksiğini gidereceğiz. İş istihdam sağlayacağız. Görevimin başındayım sonuna kadar. Herkesin hakkını mutlaka koruyacağım. Dedi.

Kaynak : Vatandaş Gazetesi