Vezirköprü Belediyesi Çöp Taksi Adedini İkiye Çıkarttı

Vezirköprü Belediyesi Çöp Taksi Adedini İkiye Çıkarttı

Geçtiğimiz yıl Vezirköprü Belediyesi Temizlik İşleri tarafından başlatılan Çöp Taksi uygulamasının rağbet görmesi nedeniyle 2.araç devreye giriyor.

Vezirköprü Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri Alo 153 hattıyla geçtiğimiz yıl hizmete sundukları çöp taksi uygulamasını bu yıl yeni ekledikleri araçla birlikte 2 araçla gerçekleştirecekler.
Vezirköprü Belediyesi Temizlik İşleri tarafından yapılan açıklamada; “İlçemizin fiziki yapısı nedeniyle bazı mahallelerimizdeki dar sokaklarda araçların girememesi nedeniyle çekilen sıkıntının giderilmesi amacıyla Çöp Taksi hizmetini devreye almıştık. 
Vatandaşlarımız-dan da uygulamanın başladığı günden bugüne kadar olumlu tepkiler almamız nedeniyle Eylül ayı itibarıyla 2.aracımızı hizmete alarak uygulamamızı tek bir araçla yapmak yerine iki araçla devam ettirmeyi amaçladık.

Bu kapsamda vatandaşlarımız Alo 153 hattından bizleri arayarak büyük kamyonlarımızın giremediği mahallelerden çöplerin alınmasını sağlayabilirler.” Denildi. Yetkililer, “Geçtiğimiz yıl devreye aldığımız bu sistem sayesinde vatandaşlarımızın sokaklardaki görüntü kirliliğini de yine bu sayede çözmüş olduk. İlçemize hayırlı olsun.” dediler.

Kaynak: Vatandaş Gazetesi