Ankara-Vezirköprü Platformu'ndan Geleneksel Yardım Kampanyası

Ankara-Vezirköprü Platformu'ndan Geleneksel Yardım Kampanyası

Ankara’da faaliyet gösteren Ankara – Vezirköprü Platformu tarafından Ramazan bayramı öncesinde öksüz ve yetimlere hediye dağıtımı yapıldı.

Ankara-Vezirköprü Platformu tarafından her yıl geleneksel hale getirilen yardım kam-panyası kapsamında bu yıl da Vezirköprü Kaymakamlığı tarafından belirlenen öksüz ve yetim çocuklar için giysi, ayakkabı ve kırtasiye yardımında bulunuldu. Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda açıklama yapan Ankara – Vezirköprü Platformu Başkanı Murat Gülşen; “Bayramda kardeşlerimizi sevindirmek adına güzel bir kampanya oldu. Ankara’da yaşayan Vezirköprülüler ile birlikte bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz kampanyaya destek olmak için Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Burhan Ersoy da Vezirköprü’ye 50 adet yardım paketi ve kitap gönderdi.” dedi.

Yardım kampanyasından dolayı mutluluk duyduklarını belirten Kaymakam Yunus Emre Altıner organizasyonu gerçekleştiren ve katkıda bulunanlara teşekkür etti.Kampanya kapsamında Vezirköprü’de eğitim gören ilk, orta ve lise öğrencileri içerisinde bulunan 288 öksüz ve yetim için getirilen tişört, pantolon ve ayakkabıdan oluşan bayramlık hediyeler çocuklara verilmesi için okul müdürlerine teslim edildi.

Kaynak : Vatandaş Gazetesi